سعي كنيد خامه اي كه تهيه مي كنيد چربي آن بالاي ۳۰ درصد باشد یکی از راه هایی که کمک می کند خامه بهتر فرم بگیرد این است که پره های همزن و ظرفی که می خواهید خامه را فرم بدهید کاملا سرد و عاری از چربی بوده و کاملا تمیز باشد. اگر به هر علتی خامه ای که از فریزر خارج کردید خیلی شل شده است (مخصوصا در تابستانها که محیط بیرون گرم است) حداقل نیم ساعت قبل از هم زدن در فریزر قراردهید تا کاملا سرد شود. توجه داشته باشید اگر ظرف خامه گرم باشد خامه فرم نمی گیرد.

ظرف خامه که قرار است در آن خامه فرم داده شود بهتر است شیشه ای، فلزی یا چینی باشد اگر ظرف پلاستیکی باشد چربی خامه را جذب می کند و فرم نمی گیرد همچنین چربی در ظروف پلاستیکی خوب تمیز نمی شود و هرچقدر هم تمیز شسته شوند باز لایه ای از چربی را در خود نگه می دارد.

هيچ وقت خامه فرم داد شده را در فريزر قرار ندهيد. همیشه همان مقدار از خامه را که نياز داريد فرم دهيد چرا که بعد از فرم دهي براي كاور يا تزيين قابل استفاده نیست. اگر نتوانستيد خامه را فرم دهيد؛ آن را در ظرف در دار در فريزر قرار دهيد تا بعدا با همین خامه انواع دسر یا بستنی مثل پلمبیر تهیه کنید.

خامه قنادی را پس از خرید داخل فریزر نگه دارید. در زمان مصرف به مقدار مورد نیاز از فریزر خارج کنید داخل یخچال قراردهید تا به آرامی یخ آن باز شود. شکل ظاهری خامه اگر دور آن آب شده بود و فقط وسطش کمی یخ بود آماده فرم دادن خامه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *