دسته بندی :

نوتلا یک برند ایتالیایی است، از ترکیب شکلات و فندق تهیه می‎شود. این محصول توسط کمپانی ایتالیایی فِرِرو تولید و در سال ۱۹۶۳ به بازار معرفی شد. امروزه در بازار بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران توزیع می‎شود و در همه این کشورها از شهرت بسیار زیادی برخوردار است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ۲۵ درصد فندق دنیا برای تولید آن مصرف می‎شود. ابتدا با نام پاستا گیاندوجا بود که بعدها به نوتلا تغییر نام داد.

در زمان جنگ جهانی دوم، کاکائو جیره‎بندی شد و بسیاری از کارخانه‌های فعال در این حوزه یا ورشکست شدند یا پیش از ورشکستگی، ترجیح دادند کسب‌وکار خود را تعطیل کنند. اما آقای پیتر فررو تصمیم دیگری گرفت. او ترکیب شکلات صبحانه خود را تغییر داد و به علت وفور فندق در شمال غرب ایتالیا، تصمیم گرفت به شکلات‌های صبحانه خود فندق اضافه کند تا حجم محصولش را افزایش دهد. این ترکیب شگفت انگیز به سرعت راه خود را به خانه‎های مردم ایتالیا باز کرد و در سال ۱۹۶۴ برای اولین بار به انگلیس صادر شد. امروزه به ۱۶۰ کشور صادر می‎شود و مهم‎ترین خوراکی برای صبحانه کودکان دنیا به شمار می‎رود.

شرکت نوتلا هر سال ۱۰۰ هزار تن فندق برای تهیه این محصول خود مصرف می‌کند که باعث شده تا کشورهایی مثل استرالیا و شیلی که در زمان‎های گذشته، محصولات آجیلی کشت نمی‌کردند، به کشت و کار فندق ترغیب شوند.

در هر شیشه آن ۵۲ عدد فندق به کار رفته است. فندق حدود ۱۳ درصد از مواد تشکیل دهنده این محصول است.

میشل فررو، پسر پیتر فررو توانست دستور تهیه آن را تکمیل کند و در سال ۲۰۰۸ به ثروتمندترین مرد ایتالیا با ثروتی در حدود ۱۱ میلیارد دلار تبدیل شد. او در سال ۲۰۱۵ و در سن ۸۹ سالگی درگذشت.

در سال ۲۰۰۵ دو بلاگر ایتالیایی روز ۵ فوریه را به عنوان روز نوتلا ثبت کردند. در سال ۲۰۱۳، صاحب شرکت نوتلا به طور ناگهانی تصمیم گرفت که این روز را از تقویم حذف کند. اما در نهایت، در سال ۲۰۱۵ و با تلاش‌های سارا روسو (بنیان‌گذار روز نوتلا) این روز برای همیشه به نام این محصول ثبت شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *